
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 10104
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02522
Ext.Price$0.02522
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02522 | $0.02522 |
| 10 | $0.01261 | $0.12610 |
| 50 | $0.00970 | $0.48500 |
| 100 | $0.00862 | $0.86200 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00698 | $6.98000 |
| 3000 | $0.00636 | $19.08000 |
| 5000 | $0.00580 | $29.00000 |
| 10000 | $0.00529 | $52.90000 |
| 30000 | $0.00486 | $145.80000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
